buliimia - haiglaravi 27.01.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 23.a. Hetkel 164 cm ja 54-58kg. Toitumishäred kestnud tõsise probleemina juba 3 aastat. Olin haiglaravil Tartus. Raviti anorektia-buliimiat. Haiglast väljudes kaal 45,5 kg. Omal käel jõudsin ka kaaluni 40 kg. Siis aga ei saanud enam söömishoogudega pidama ja kaal tõusis haiglasse mineku hetkel 49,5kg.
Haiglas õppisin uuesti arstide järelvalve all toituma kolm korda päevas, lisaks pidev kaalumine jne. Haiglast välja saades, aga hakkasin taas ennast piitsutama ja kaalu alandama. Nüüdseks aga juba kuus kuud endaga väga kimpus. Oksendan 5 -6 korda päevas, söön mitu kilo torti päevas + salatid ja liha jms.
Kaotanud olen kõik oma sõbrad ja tuttavad. Elan suletud elu ainult töö ja kodu. Enam ei taha tööl ka käija ja enda eest hoolitseda.

Õgimine käib tsükklitena. kaks päeva õgin nagu hull ja oksendan nii et kurk veritseb ja kõht valutab. Siis kaks päeva närin ainult juurvilju, sest tahan paaniliselt ruttu kaalust alla saada ja kalorid neutraliseerida. Samuti võtan selleks ka lahtisteid 3 tableti asemel 40 tk ja siis hakkavad maos kohutavad valud ja oksendan juba natukese aja pärast kibedat ja haput maomahla.

Iga päev korrutan endale, et saan hakkama, et proovin homme uuesti alustada, aga ei õnnestu. Olen juba nii plaju proovinud, aga....Jah lähen ikka salaja poodi ja toon 300 krooni eest omale toitu, mille sisse õgin ja välja oksendan. Kogu raha seega kulubgi ainult toidule.

Psühholoogiga olen rääkinud, aga ei mingit tulemust, sest ta ainult korrutab, et söö kolm korda päevas ja kui tunned et hoog tuleb siis söö porgandeid.Samuti olen võtnud tablette Flux.

Aga korralikult toituda kardan nt hommikul puder ja lõunal supp või praad jne. Ikka ja alti kui tunnen, et "täna proovin jälle korralik olla! alustan päeva juurikatega. Kardan - karda, et kui teistmoodi söön, lähen paksuks.

Minu suurimaks sooviks on saada ruttu haiglaravi - järelvalve söömisel ja uuesti õieti toituma õppimine, koos õigete kogustega.
Kas haiglaravi on võimalik???

Haiglaravi soovin kuna, tunnen, et ei saa võitu üksi, tunnen, et muidu kaotan ka töö ja muutun täielikult isoleerituks. Töö kaotades kaotan ka ju sissetuleku.
Aga kõige õudsam asja juures on see, et söömishoogude juures ma ju saan aru, et see on kõik vale ja tunnistan seda ka endale, aga sellel ajal olen ju kaotanud oma "pea".

Murelik tüdruk.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Nii Tartus kui ka Tallinnas on võimalik haiglaravi. Ja seda ma ka soovitan.
Kasutage ka muid võimalusi, s.o. vt. meie varasemaid soovitusi söömishäirete kohta. Otsinguga (Edit,i all see otsin olemas) saab õiged kohad kiiresti kätte.
Seega - eelkõige haiglaravi ja siis muud meie soovitused.
Haiglaraviga mitte venitada.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet