Kas antidepressandid aitavad radikuliidi puhul 28.10.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on diagnoositud radiculopathia cervicalis 6-7 l[li ahenemine, ka magnettomograafia on seda kinnitanud.Viibisin äsja ravil haiglas, kus oli küll raviarst neuroloog, kuid põhiliselt sain süstide ja tablettidena valuvaigisteid. Paar hormoonsüsti ka õlaliigesesse. Koju tulles proovisin teha peaharjutusi, aga valud tugevnesid. See haigus on mul olnud ca 4 aastat, aga operatsiooni pole soovitatud.Olen kolmel korral viibinud sanatoorsel ravil, see on kauemaks ajaks valud vähendanud.Kuid praegu arstid ei soovita tugevat masseerimist jne.Rääkisin dr. Poolametsaga, ta soovitas mingisugust uuemat valuvaigistavat antidepressanti.Mida Teie soovitate_Valud on tugrvad ja tramadol ei mõju, võtan ööseks ka imovani.Kui saate, palun vastake...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Petra Poolamets on hea psühhiaater ja temaga neid ravi asju ka edaspidi arutlege. Neuroloogi soovitusi järgige aga esmajärjekorras, sest sealt need valud-vaevused algavadki.
Esikohal olgu neuroloogidega koostöö, nende soovitused.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet