Paroxetini vÃ¥tmise lÃ¥petamine 25.10.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Ilmselt oskate teie mulle soovitusi anda. T2nu kehalistele symptomitele (seljavalud, halb enesetunne iivelduse ja peavalu n2ol ja meeletu v2simuse-tunne, seoses sellega ka vajadus magada, kohati enam kui 12h), m22ras perearst mulle depressiooni raviks Paroxetini-kuuri (veebruaris 2004, peale t2iendavaid uuringuid-vereproovid, veresuhkur, TSH jne)), algannusega 20mg (ehk siis pool tbl), 2 n2dalat hiljem suurendas seda 40mg-ni.Olen seda rohtu v6tnud kuni septembrini ja siis baasannust ise v2hendanud 20mg-ni nyyd kuu aja v2ltel, hetkel juba 4.ndat p2eva rohtu ei våta, kuna ei oma resepti (elan Rootsis, ega ei ole siin haigekassa teenustega kindlustatud).
Kindlasti vastate, et see on vastutustundetu jne, aga see on sundolukord. Probleem on tegelikult selles, et tekkinud on krooniline? v2simus-peavalud ja våimetus olla 2rkvel (magan j2tkuvalt 10h ååsiti pluss p2eval siis kui lapski, 2korda a 1,5h, mis pole ilmselgelt normaalne). Depressiooni påhjust ei tea-ylikool l2bi, toetav perekond ja lapski juba 3a jne. Kas yldse våib olla tegemist depressiooniga våi vajaks veelkordseid uuringuid? Sest enesetunne pole just vårreldes kevadega muutunud, vaid sisendan endale, et PEAB olema hea enesetunne, kuna våtan tablette ja yritan olla muidu aktiivne.
Mida teha?
Lisa-uuringuid? (veri jne?)
Psyhhiaatri-vastuvått?
Kas Paroxetini våtmise låpetamine (liiga varajane ntx.)våib anda våimandatud
symptome?
Teie vastust ootama j22des,
27.a naine

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui Te nii kestva ravitsemise tulemusel ikkagi edu (tervenemist) ei ole saavutanud, siis vahetada rohtu.
Rohtudest kasutaksin (olemasolevat infot arvestades) Flupentiksooli e Fluanxol tablette hommikul 1 või 2 (olenevalt Teie kehakaalust ja toimest Teile).
Ainult arstirohuga piirdumine on VIGA, kasutada tuleb optimaalselt kõiki Teile sobilikke ja käepäraseid muidki vahendeid: päevarezhiim, toitumine, kehalised harjutused, aju vereinge edendamine (minu harjutus).
Konsulteerige veelkordselt oma psühhiaatriga.
Saate abi,
Jüri O.-M. Ennet