Paroxetiin ja kohv 03.11.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mure selline: perearst kirjutas välja paanikahäirete raviks paroxetini 6 kuulise kuurina. See tõesti aitas, tunnen ennast uue inimesena. käin jälle väljas, mind huvitab kõik ja samuti ka tunnen ennast jälle elurõõmsana. Nüüd küsimus: Hommikul võtsin paroxetini 1 tbl nagu alati( olen võtnud 2 kuud) ja jõin hommikusöögi kõrvale ka kohvi kooere ja suhkruga( seda üle 3 kuu teist korda), kolmveerand tunni pärast tundsin äkki et algab paanikahoog, selle leevenduseks võtsin pool tabletti Xanaxit, mis ka aitas. Mul nüüd mure, et kas paroxetini ja kohv on koos täielikult välistatud, või oli tegemist minu organismi eripäraga.
Ette tänades
Annika

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kohv jt. ergutid võivad ärevust "edendada". Aga ravi käigus võib ka "tagasilööke" ilma kohvi-ergutiteta olla. Et asjad juba paremuse poole kulgevad, siis on trervise edu tulemas. Kannatlikkust!
Tehke ka muid tervisliku elu nö harjutusi.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet