kas tegemist on psüühikahäirega ? 06.09.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma olen 23-aastase poja ema.Poeg elab minust eraldi.Ta ei taha minuga suhelda.Kui kohtume,siis läheb ta kohe vihaseks ja tihti hakkab ka asju loopima.Ei loe see,kas mina ka erutun või jään rahulikuks ja naeratavaks,meie kokkusaamised lõpevad alati halvasti.Peale seda tunnen ennast väga halvasti.Tahaksin teada,kui tegemist on mingi psüühikahäirega,kas on võimalik raviga midagi parandada.Kuidas on võimalik vahet teha ,kas on tegemist iseloomu eripäraga või psüühikahäirega.Tema ise muidugi ei olegi huvitatud enda uurimisest.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Infot vähe,poega ei ole näinuid.Vaja teada,et mis toimus lapsepõlves:enesehinnang,peres õhkkond,kool ja käitumine , jne. Kas on probleeme alkoholiga jt. meelemürkidega? Isiksuse häire avaldub juba puberteedist alates ( kas oli juba siis probleemiks endale ja "vaevakaks" teistele?). Psüühika eripära või siis hinge-vaimuhäire diagnoosib psühhiaater haiget nähes,jälgides, uurides. Sellest tuleneb ka ravi. Kas poeg käis sõjaväes ja kuidas ta seal toime tuli? Kas töötab ning millise eduga?Millised on eluplaanid?Millised on Tema huvid?

Lühivastus:vajalik konsulteerida hingetohtriga!

Tohtrit-psühhiaatrit ei maksa karta. Parimate soovidega Jüri O.-M.Ennet