kuidas käituda 29.09.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

olen kevadest saati kannatanud psühhikahäirete all algul tundus see depresioonina.Käisin psühhiaatri juuresja sain ravimiks efeksor xr150.suvepoole hakkasidtekkima suitsiidi mõtted põõrdusin uuesti arsti vastuvõtuleja suunati haiglasse seal olin 3,5 nädalat ja kirjutati välja ravimiks ikka efexsor xr kogu haiglas viibitudaja ei saanudma aru mis ma seal ole kuna minule tundus etoma probleemidele lahendust ei saanud.diagnoosiks sain f 60 32 ehk piirialaneisiksusehäire.enesetundes muutusi ei ole mõtted liiguvadikka igavikuteele,kuigi saan aru et kannatavad pere ja lähedased.käisin uuesti arsi jutul ja soovitati haiglaravi uuesti kas jäängi mõõda haiglaid käima.jätsin omaalgatuslikult kõik ravimid ära seda ütlesin ka raviarstile.mulle tundub et sellel pole mingit mõtet kuna abi ma saanudei ole,või ei ole ise osanud vastu võtta.olen endasse tõmbunud ja oma sisemaailma avadaei suuda,väliselt paistan rõõmsameelne,kolleegid pole minu probleemidest veel aru saanud.tundub nagu minus on kaks olevust ,üks keda tean ainult mina,teine pool on teistele nähtav.kas see on ravitav või pean leppima sellega kogu elu,kas ültse on olemas mingi võimalus ennast aidata,ja nende probleemidega võidelda,kas haiglas suudetakse mind aidata või pean elama üks päev korraga,arst ütles mulle et need probleemid,mõtted jäävadja ega need ei kao kuhugi.haiglas olin PERH-is raviarst on tartus ja tema soovitas jälle haiglat .kas on sellel mõtet ja kas keegi saab mind ültse aidata.palun vastake minule siis saan ehk kõrvalise otsusesoovitaja mida edasi teha.olen ikkaseesmises segaduses ega tea ja ei saa aru mis minuga toimub. hääli ega luulusi ma ei kuule käsklusi jagab minu teine "mina" kellegapidevalt laskun vaidlustesse olla või mitte olla teid tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vahetage arsti.
Saate parema kontakti ja suudate oma vaevused paremini temani viia. Mis selle Mina-vestluse taga täpsemalt on, seda kirja alusel öelda ei oska. Sellist mõttes-jagelemist on igal normaalsel inimesel, aga vaid teatud piirini. Millise piirini see Teil on, seda ongi vaja tohtriga arutada.
Tohtri vahetus ei ole tohtrile solvav. Kõik kõigiga ei sobi ja ei peagi sobima.
Kõike head soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

enesetapu mõtted

Tere. Mul selline mure et mu 23- aastane elukaaslane on natuke ära keeranud ja tahab ennast ära tappa.
üldiselt on nii et igal võimalusel otsib teravaid esemeid, millega ennast lõigata ja kui ta ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kiirabi ja Psühhiaatriahaiglasse.
Tööpäeval kella 18.00 ni on valvearst Dispanseris vastuvõtul.
Tegutsege!
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Pidev desinfitseerimine

Tere
Kuidas käituda ilmselgelt vaimse häirega inimesega, kes pidevalt ja kõike demonstratiivselt desinfitseerib? Kuidas vaimse häirega inimest vastavate instantsideni suunata, kui ta seda ise ei ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mis vanuses on inimene? Noorel ühed ja eakal teised desinfitseerimise tekkemehanismid.
Noortel OKH, eakatel mingi orgaaniline luululine asja olemus.
Psühhiaater peab patsiendiga vestlema, ...

Loe edasi

Kuidas aidata vägivallamõtetega inimest!

Tere!
Elukaaslane hiljuti tunnistas et tal tekivad vägivaldsed mõtted inimeste pihta ning asusime ka probleemiga tegelema (võtsime ühendust arstiga). Nüüd aga mure selline, et ei tea, kuidas ma peaksin ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Võtsite ühendust arstiga ja arst-psühhiaater annabki siis arstirohtu ja muud vajalikku nõu.
Vestelda igapäeva olulistest asjadest, oma muresest vaid siis, kui see mure jagamine kergendust toob. ...

Loe edasi

Hirm vangla ees ja eriti sealsete vägistamiste ees.

Tere, see kiri pole irooniline ega muidu lollitamiseks, tahan reaalselt teada, kuidas käituda vanglas nii, et vältida olla vägistatud. Küsin, sest praegune vanglasüsteem paneb vabalt kokku varga ja endise ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Käituda inimlikult. Vanglas ja Vaimuhaiglas on inimlikkust hulgi rohkem kui nn vabas ilmas, vabaduses. Käitu inimlikult ja seadusekuulekalt. Julge ei karda.
Tervitab
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

skisofreeniku hooldus

Mida tuleb skisofreeniku lähedastel eriti hoolega jälgida ja vältida?Millised ohud käivad skisofreenikuga kaasas?Kuidas on kõige õigem suhelda?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Käituda tavaliselt, südamlikult, inimlikult. Kõige enam tähtsust omab arstirohu korrapärane võtmine ning tohtri visiitidel käimine. See peamine.
Muud asjad kooskõlastada ravitohtriga.
Parimate ...

Loe edasi

Pipolaarsed meeleolu häired

Soovin vastust küsimusele : mis on haigus pipolaarsed meeleoluhäired? Kuidas seda ravitakse, mida peab teadma kui on diagnoositud selline haigus,kuidas käituda sellise diagnoosiga inimesega, millest hoiduda, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Selle häire korral on periooditi tundeelu, mötlemise ja tahtesfääri tegude "körgperioode" - maniakaalsusi kui ka vastassfaase - depressiivsust.
Vaheperioodidel on inimene ilma mingi häireta, täiesti ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: