Paanika. 22.09.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen pikemat aega tarvitanud ravimit Cipramil, võin öelda, et enesetunne on lõpuks hakanud paranema, kuid tundub, et ilma ravimita ei ole mul võimalik oma paanikast üle olla. Minu elus on olnud perioode, kus olen selleta hakkama saanud, kuid nüüd juba paar aastat tarvitan ravimit pidevalt. Olen proovinud ka paar päeva ilma olla, kuid tunnen, et enesetunne hakkab kohe halvenema ja pärast viimast korda, kui ise püüdsin tubli olla ja lõpetasin ravimi tarvitamise, sattusin täielikku musta auku. Läks hulga aega, kui lõpuks end jälle normaalselt tundma hakkasin ja suuresti ka tänu kognitiiv-teraapiale. Olen lugenud, et ravi peaks kestma kõigest aasta või pool, kuid arstid on mulle väitnud, et on olemas inimesi, kes tõesti tarvitavad ravimit ka palju aastaid. Vahepeal lasin endale kirjutada Cipralexi, kuid see mõjus halvasti, tekkisid pidevad paanikahood. Olen küll arstilt küsinud, et kas on olemas ka teisi ravimeid, sest võib olla mõni teine aitaks paremini, sest ma ei ütleks, et olen täiesti terve ka praegu. Nimelt kardan pikemale reisile minna hirmus, et äkki tabab mind paanikahoog. Selge, et Ameerika on meist kaugel ees ravimite osas, kuid, kas on teada, mis vahendeid kasutatakse seal sellise diagnoosi puhul ja mis nimelised ravimid neil kasutusel on?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ameerika on meist kaugel maas, neid paanikahäireid on seal tunduvalt rohkem. Ja nende elukombeid, elustiili ja -viisi "edendades" on meilgi võimalus selles osas neile järele jõuda.
Ravimite osas on tänapäeval lugu selline, et kõik depressiooni-valdkonna ravimid on ka meil saadaval. Niipalju siis Ameerikamaast
Inimene ei tohi piirduda ainult ravimi "neelamisega". (Inimene ei ela ju ainuüksi leivast, kui Piiblisõnu meenutada). Kuidas suudate Teie siis kannatada seda, et peale ravimite "neelamise" midagi muud enda tervise edendamiseks ette ei võta?
Tänasest enam ei kannata!!!
Vt. meie varasemaid soovitusi, noppige enda tarbeks olilisi ja tegutsege. Tegutsege rõõmuga.
Psühhiaater juhendab. Hea tohter ei piirdu depressiooni korral ainult rohuga.
Tervitades
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

närvid läbi

siuke asi et olen pidevalt närvis , on ka paanika hood .
mida ometi teha ? kas närvilisust saab ravida kuidagi ?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Närvipingeid annab kõrvaldada, neid saab vältida.
Ravida? 1) Korralik puhkus, 2) jõukohane kehaline aktiivsus, 3) vajadusel õpi/töökoormust reguleerida, 4) rahustavad teed.
Ja kui sellest ...

Loe edasi

õhupuudus

tere umbes nädal aega on mind vaevanud õhupuudus ,sisse ega väljahingata pole raske aga nagu rõhuks sees miski ja kõndides ajab hingeldama mul on ka paanika ja ärevushäire kas võib see närvidest olla või ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kõigepealt suitsu-pläru ära, siis sportlik-korralik eluviis. Korralik puhkus. Minu harjutus. Alles siis räägime edasi.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

paanika

Tere,
kolm aastat tagasi olid mul paanikahood ja nüüd on nad tagasi,ei taha enam süüa zipraleksi vaid leida lahenduse,mis mul viga on!
Olen internetis palju uurimustööd teinud ja nii jõudsin ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

tel 56 463 830 leiame sobiliku kohtumisaja ja alustamegi!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Paanika.

Mul on vist paanika hood või midagi selle taolist.Tarvitasin amfetamiini ja nüüd nädal tagasi olin voodis pikali,täiesti hullumas.Mõtlesin,et mis asi see elu on jne...Täiesti ebaloogiline mõtlemine oli,aga ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mis mul viga on?
Tarvitasin amfetamiini ja nüüd nädal tagasi olin voodis pikali,täiesti hullumas.Mõtlesin,et mis asi see elu on jne...Täiesti ebaloogiline mõtlemine oli..
vt. eelmist vastust. ...

Loe edasi

paanikahäired

Tervist, sooviksin teada kas on kuskil võimalus grupiteraapiast osa võtta. Paanika- ja ärevushäiretega inimestel oleks minu arvates väga kasulik omavahel muljeid vahetada.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Jutt õige, rühmateraapial on palju plusse selle häire kõrvaldamisel.
Vaadake-küsige erapsühhiaatreilt internetist. Hetkel mul rühmateraapia tegijate kohta andmed puuduvad.
Tervitades,
Loe edasi

kui kaua võib võtta paroxetini

paanika häired

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Proxetin (Seroxat, Rexetin) on paanikahäirete ravis tõhusad. Tarvitamine võib kesta kuid. Kui ainult tohtrirohu peale loodate ja teisi mõjutegureid ei kasuta, siis jääte kauaks rohtu võtma.
Kui ...

Loe edasi

paanika

kas paanika häirete puhul aitavad ka naistepunakapslid palun vastake

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Paanikahäireid ravib arst.
Kui ta peab vajalikuks seda kasutada, siis tuleb ka kasutada.
Tervitdes,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

paanika hoog-arevushaire

Tere. Olen lapsega kodus olev ema 27 aastane. Elan rahulikku elu ja ei ole narviline inimene. Kolm paeva tagasi olid sobra matused. Paar viimast paeva olen tundnud vasimust ja syda on kuidagi raske. Tana ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Pärast tõsiseid elamusi - matused - selliseid asju ikkagi juhtub. Rahustavad teed ja apteegi vabamüügi rahustid sobivad. Jalutuskäigud ja lapsega tegelemine on v.hea.
Kui kõhkluse-ussike ikkagi ...

Loe edasi

ei allu ravile

Olen 30-ne aastane.Olen võtnud antidepresiante viimased neli aastat, rohte vahetades aga ei tunne ennast ikka hästi.Praegu võtan paroxetin hexalit 4 kuud, paremaks on läinud aga terve ei ole.Põhjus miks ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

tohtriga üheskoos arutledes saate ka õige annuse määrata. Mina praegu telepaatiliselt ei näe Teie korpulentsust/kõhnust e. kehakaalu ja seega annuse osas jutelda ei saa. Annuse määrab ikkagi arst.
Loe edasi

paanikahäire

Kas paanika ja ärevushäirest on võimalik täiesti lahti saada?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Paanika ja ärevushäire mõiste on lai: on kergemaid ja tösisemaid häireid (kergest hirmust, kartusest tõsise surmahirmuni). Oluline on ka "loo kestvus", kaua juba olnud. Eelnevast sõltub tervenemise "keerukus" ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: