deja vu 14.09.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Kuidas seletatakse deja vu fenomeni psühhiaatrias? Kuidas see on seotud aju ja mäluga?

Kadi

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psüühikas on paljud asjad omavahel seotud. Teid huvitav küsimus on otseselt seotud mälu teatud omadustega, omapäraste assotsiatsioonide tekkega mälus teatud situatsioonide tunnetamisel. Peaks nagu olema uus situatsioon, aga mälu "teatab", et on juba tuttav, kogetud, varem olnud.
Võib esineda mõnede psüühikahäirete puhul, aga ka nn pratiliselt tervel inimesel.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet