Mida teha? 29.08.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen noor õpetajanna, kes peagi asub oma esimesele tööpostile kooli, kus õpilaste ja minu vanusevahe on väike. Palju on kriminaalhoolduse all olijaid - kuid mis teha, töökohad ei kasva puu otsas.
Mida teha, kuidas edukalt hakkama saada? Kardan, et esimesel kohtumisel hakkavad hääl ja käed värisema ning ei suuda neile piisavalt rangena mõjuda. On seda vajagi? Samas öeldakse, et esmamuljest sõltub palju. Või peaksin end riietama musta kostüümi ja panema prillid ette? Tahaksin edukalt hakkama saada. Koolis seda ju ei õpetata. Kardan seda esimest kohtumist. Muidu mu töö mulle meeldib. Või näen kõiges siiski vaid tonti? Aga mõtted sellele röövivad juba une.

Päikeselist suve lõppu ja jõudu probleemide sasipundarde lahtiharutamiseks!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Öelge öpilastele tött ja alati. Öelge, et on esimene tund ja veidi närveerite, aga yhiste jöududega ning Teie abiga saame hakkama. Öpetan Teile seda ja seda ning täna alustame sellest... Aga enne seda andke lyhiylevaade endast, ja sellest eelköige, miks Teile see aine meeldib. ... Nyyd muudame yhiselt selle aine huvitavaks ka Teile. Selle aine kaudu saate arendada endas seda ja seda... Nii algab see köik. Teie eesmärk on öpilastes huvi äratada, aine kaudu neile elutarkust, elusihte jne öpetada (ka ise sellest pidevalt öppida, iga öpilane on mingis vallas Talent!). Kriminaalhooldusega tegelevad ju teised ja seda ärge ise aktualiseerige.
Köik on alustanud esimesest tunnist ja see on tore.
Ilusaid kooliaastaid Teile, Öpetaja.
Tagasilöögid on köige öpetlikumad ja nendest tundke ka röömu.
Öpetamislusti,
Jyri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Pikaaegne diasepaami turvaline kasutus

Tere

Pöördun teie kui oma ala spetsialisti poole järgmise teemaga. 
Seostub see ravivõtetega, mida harrastatakse. Nimelt olen saanud diagnoosi sotsiaalärevuse osas. Olen 35-aastane, vähemal või suuremal ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Rispen on hea väikeses annuses - nagu katalüsaator tervise rajal.
1) Alustuseks 0,5 mg (tabletid on 1mg, sellest siis 1/2) õhtul. Endale sobilik kellaaeg selgub paari-kolme päeva jooksul.
2) ...

Loe edasi

mida teha..

mida teha kui mul on ravimisõltuvus..ma ei suuda võtta rohte normaalses koguses, sest need ei aita...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Koostöö psühhiaatriga. Peale rohtude ju ka miljon muud mõjutusvahendit.
Parimat,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: