Tähelepanu puudulikkuse sündroom - ADD 20.08.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, kas te oskate öelda, kust saaks eestikeelset nõu tähelepanu puudulikkuse sündroomiga partneriga suhtlemise osas? Eestikeelne materjal, mida olen leidnud, käsitleb ADD-d põhiliselt kui lastehaigust ja jagab hulgaliselt soovitusi õpetajatele ja kooliealiste vanematele, minul aga on tegemist 28-aastase inimesega. Kas mul on Eestis kuskil sellealast nõustamist võimalik saada...?

Vastust oodates,

Irja, 24

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Yhiselt psyhhiaatri vastuvötule vöi siis perepsyhholoogi juurde. Teiepoolset möistmist, tolerantsust, asjaoludesse "kylma köhuga" suhtumist. Tema poolset soovi end veidi kujundada läbi spordi, kehalise tegevuse, psyhhoregulatsioonivötete kasutamise. Veidi vaja ka pingeid maandavat arstirohtu. Konkreetsed soovitused saate vastuvötul.
Yheskoos konsultatsioonile.
Kirjandust med. raamatukogus, internetis väga palju.
Parimate soovidega,
Jyri O.-M. Ennet