alkohol 15.07.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu praeguseks 41 aastane isa j2i niimoodi tsüklite kaupa-nii aastaid.Need tsüklid muutusid järjest tihedamateks ning koosnesid rohkematest päevadest...kuid kui see möödas-algas jälle edaspidi hea elu,kuigi ta oli väga närviline,lausa nii et mina ei saanud temaga eriti rääkida,kuna ta selgelt ärritus ja karjus.
Nüüdseks on ta juba 1 aasta olnud karsklane(jumal tänatud)tänu ühele inimesele kes kasutas alternatiivmed.võtteid..mdagi samalaadsset kui Stepanian.Elu on perfektne-paremat ei oskagi tahta:tema firma areneb tõusuteed,nad käivad emaga nüüd hoopis teistsugustes kohtatdes kui varem,ei mingeid baare jms,vaid teatris ja nö soliidsemates kohtades.
Ja me pole kogu selle aja jooksul isaga nö kakelnud so siis ta pole minuga riielnud ega muud sellist-saame väga hästi läbi.
Alguses ma ei uskund sellesse viisi kuidas teda võõrutati,kuid kuna ta ise tahtis sinna minna siis olen uskuma hakanud,kuid nüüd hakkan miskipärast kartma just sünnipäevadel kui paljud on joonud et äkki tuleb tal kiusatus?! on see võimalik et ravi mõju kaob?
minu on oli sama probleemiga ning ta kasutas stepaniani teenust.ta oli ikka palju rohkem "põhjas" kui minu isa ja nüüdseks pole ta 6 aastat joonud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkoholism on krooniline haigus ja sellega on nii psüühiline kui ka kehaline pool haiguslikult kaasa haaratud. Alternatiivmeditsiini psüühilised võtted võivad mõne jaoks piisavaks osutuda ja häid tulemusi anda. Ka Teie isaga.
Edaspidise osas on olukord aga järgmine: psüühiliselt on ta vastu pidanud ja seda võtet alternatiivravis ka kasutati. Kui ta aga alkoholi proovib, siis kehalised kaitsed võivad nõrgaks osutuda ja ta võib jälle jooma hakata. Järeldus - karskust on sadu kordi kergem pidada kui paari pitsi proovida.
Täieline karskus!
Rääkigu oma karskusest teistele, teisi mõjutades mõjutab inimene ka ennast.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

ravimid ja alkohol

kas alkohol ja diazepam sobivad kokku?Käin iga kuu psühhiaatri vastuvõtul.Antidepressante ma hommikul võtta ei saa,sest siis tekivad märatsushood jne.Ööseks võtan qvetiapini,et saaks magada ja peaaegu ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Teie psühhiaater määrab raviskeemi.
Diazepam - kestva tarvitamise korral tekib sõltuvus ja piisavalt tugev.
Selle asemel saab tarvitada mitmeid neuroleptikume - leida sobilik, rahustav-trankviliseeriv ...

Loe edasi

Alkoholijoove ja diazepam 5mg

Tere,

Kas diazepam'i 5mg tablett võib mõjutada kuidagi alkoholijoobe suurust?
Samuti kas see võib süvendada alkoholi jääknähtudest taastumist?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Suurendab joovet. Jääknähud ja "pohmakas" - individuaalne.
Segudega võib kergelt "üle võlli" minna.
Karskus elu normiks!
Alkohol joovastab ka seemnerakke - alkohol murrab suure mehe ...

Loe edasi

Zyprexa ja alkohol.

Tere!
Saan raviks Zyprexa 15 mg tablette.Sinna juurde veel Citalec antidepressante.Mind huvitab kui tolerantne alkohol nende rohtude vastu on?Kas pudel õlut või aastavahetusel klaasike shampust teeb ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Uusaasta pokaal võib olla, aga muude päevade õlled jt. alko-joogid jäägu tahaplaanile.
Kaunist aastavahetust,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

alkohol ja ärevushäired


Kas alkoholil võib ärevusäirete ravil olla ka positiivne toime? Ma ei mõtle
loomulikult iga päev tarbimist.
Aitäh

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Alkohol on hea kompressi vajadusel. Väike annus alkoholi rahustab, alkohol on maitseaine, mitte kõhutäitmise (täispea tekitamise) aine. Arstiga konsulteerides ja tema soovitusel õiges koguses ja vajalikul ...

Loe edasi

Antidepressant ja alkohol

Võtan juba 3 kuud antidepressanti Framex. Olen kuulnud et ravimi võtmise ajal ei tohi tarvitada alkoholi. Siit küsimus, kas lahja alkohol (õlu, siider) on väikses koguses lubatud?

Vastas dr Jaanus Mumma

Tere!
Otsest keeldu alkoholi suhtes Framexi ravikuuri ajal ei ole.Mingit ohtliku reaktsiooni ei teki.Samas aga ei soovita siiski ühegi pühhiaatrilise ravimi
kuuri ajal alkoholi pruukida.Mingil ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: