Stress 07.07.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Äkki jätkub ka minu jaoks mõni nõuanne või julgustav sõna? Viimasel ajal on mitmed asjad minu elus keeranud minule ebameeldivas suunas. Isegi see, mida üritad head ja lõõgastavat organiseerida, läheb mingil põhjusel untsu. Nagu poleks Jumal minu poolt või nagu mind oleks vaja väikese aja jooksul tundma õpetada, kui raske elu olla võib. Kuigi ma usun, et paljud asjad on tõeliste raskuste kõrval nagu mäng. Igatahes tahaks tunda, mis tunne on olla lõbus ja mis tunne on kõik kehv unustada. Sest paljud nendest muredest on seotud minu tulevikuga. Ma üritan mitte liiga palju ette muretseda, kuid see on raske. Igatahes on viimasel ajal südamekloppimist ja valud südamesse tekkinud. Vahel täitsa rahuolekus ka, vahel siis, kui ma olen taas õhtuks solvunud. Üks psühholoogiat tudeeriv tuttav ütles, et minu probleem olla osalt ka see, et ma mõtlen rohkem teiste kui iseenda peale. Aga niipea, kui üritan natuke ka end ja oma vajadusi tähtsustada, süüdistavad vanemad mind egoismis ja seles, et ma neist ei hooli. Olen nad vist liiga ära hellitanud, kuid ei leia ka neid, kes mind toetaksid. Eraldi elama kolimiseks pole lihtsalt raha. Tahaks, et se eummikseis kord läbi saaks ja päike jälle pilve tagant välja tuleks!

Manni (25)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teie nooruses on aeg sotsiaalselt iseseisvuda. Kui füüsiliselt (materiaalselt) see võimalik ei ole, siis on see vaimselt-hingeliselt kindlasti. See ei tähenda muidugi vanemate hülgamist, aga suhtarv muutub küll, muutub Teie iseseisvumise suunas. Seda esiteks.
Elu on olevikus ja seda tuleb tööde, õppimiste ja vaba ajaga olevikus nautida. Tuleviku (ja ka mineviku) muredega ei tohi oleviku rõõmupäikest varjutada.
Jumal Taara aitab vaid neid, kes end ise aitavad, endasse usuvad. Austage ennast nagu Jumala loomingut, uskuge endasse iga keharaku ja mõttekvandiga, siis usuvad Teisse ka teised, ka Taara.
Mõõdukad kehalised harjutused ning õhtused ralax-meditasiooni harjutused on suuresti eneskindlusele ja tervisele kasuks. Tehke neid.
Stressi ruineeriv olemus tuleb pöörata enda karastamiseks, tugevdamiseks. Tehke nii.
Vajadusel pöörduge tohtri poole - silmside ja asjade ühisarutelu annab selgust, annab edasiliikumisele uue hingamise.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Psüühika

Tervis. Olen lihtne noormees. Pikka juttu pole. Lihtsalt üks asi mis mind õudsalt häirib. Tavaliselt enne kui ma magama jään kuulen ma peas hääli. Teiste inimeste vestlustes ja mõningal juhul on need ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Stress võib ka oluline olla. Selge pildi saab asjast psühhiaatriga vesteldes.

Psühhiaatri jutule, vajadusel saad veidi arstirohtu, aga ka pingetest-stressist vabanemise nippe, juhiseid.
Loe edasi

stress

Tere
Kas stress võib põhjustada kõhugaase, masendustunnet, unetust jne

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Jah, võib küll.
Rohkem liikuda ja kõhutuul lahkubki organismist, masendus taandub ja uni paraneb.
Liikumine, see ongi tervise vundament.
Parimate soovidega,
jüri O.-M. Ennet ...

Loe edasi

stress.

tere mul on kusimus stressi kohta mul on endal kohutav stress ma tahan surra ma ei taha enam midagi mu elu on taiesti mottetu ma nuttan ja nuttan aga paremaks ei lahe mida teha ma kardan et ma ei pea enam ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Oled Tark ning lollust Sa ei tee! Mine kohe koos mõne lähedasega psühhiaatri jutule. Saad ruttu ja tõhusalt kergendust.
Psühhiaatri jutule, kohe!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: