Sünnitusjärgne deprsessioon 02.06.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Peale lapse sündi sain sügava depressiooni, mis tipnes rinna piima kadumisega ( seda ei tulnudki õieti) ja Prozaci võtmisega 3 kuud. Kuigi mu raviarst väitis, et Prozac ei mõju ainevahetusele ja kaalule, kosusin eriti tugevasti just rohukuuri ajal. Olen 30 kg üle oma norm kaalust, kusjuures vahetult peale lapse sündi olin peaaegu norm kaalus.
Hetkel on olukord selline, et rohtusid küll ei võta , aegajalt tabavad mind närvipursked ja tohutu nutt kui enamasti on see põhjustatud üleväsimusest ja saamatus tundest. samas tunnen nüüd üha rohkem stressi oma välimuse, kaalu ja enesetunde vastu, see omakorda ajab aga sööma - surnud ring.
Kas on olemas mingeid ravimeid, mis soodustaksid nn "kaalu langemist" läbi psüühika. kaalujälgijatega liitumine pigem süvendas depressiooni, kuna tulemused ei olnud head ja vajusin veel rohkem masendusse. Hetkel on küll juba lootusetuse tunne ja tohutu nälg magusa järgi.
Suur tänu vastuse eest.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sünnitusjärgseid depressioone ja sellega seostuvat kaaluprobleemi esineb. Prozac (fluoxetin) kaaluprobleeme ei tekita. Aga inimorganism on salapärane ja ühest antidepressandist seega ilmselt kõihile ei aita. Ei aita ka fluoxetinist (Prozac, Framex, Deprimaks, Flux, Nycoflox, jne). Ja alati ette näha (prognoosida) ka ei ole võimalik.
Praegu soovitaksin Fluanxoli 1 mg (üks tabl) hommikul ja päeval-õhtul pingete maandamiseks Valokordiin-diasepaami tilku. Loomulikult toitumisel mõõdukuse skaala peale ning kehaline aktiivsus - koos lapsega väljas, värskesõhus jalutamise näol.
Kui puhkuse ka normi piiridesse saate ja liigselt ei närveeri lapse pärast (lugege B.SPOCK´i raamatut "Teie laps"), siis saategi peatselt jälle normaalsele "elulusti alleele" jalutama.
Kohtuge psühhiaatriga ja arutlege eelöeldud varianti. Võib-olla pakub tohter midagi veelgi paremat, siis nii tehkegi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Deprsessioon

Tere, mind vaevab juba 5 aastat depressioon ja masendus, aga viimased 1-3 kuud on see muutunud väga hulluks, et ükspäev kui tõusen ülesse siis tuleb kohe masendus ja ei jaksa midagi teha ei tööd ei midagi ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Apteegi vabamüügist saad rahustavat teed - soe jook rahustab, rahustav ravitaim annab omalt poolt lisa.
Une- ja puhkerežiim korda. Uneeelne rituaal. Mina teen uneeelselt juba paarkümmend aastat ...

Loe edasi

Sünnitusjärgne depressioon

Tere
Mul diagnoositi 3 aastat tagasi sünnitusjärgne depressioon psühhiaatri poolt. Jätsin tookord ravi pooleli, aga läksin aasta eest tagasi, sest olukord oli läinud hullemaks. Mulle kirjutati jälle ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Antidepressante on palju, vaja leida teile sobilik. Ravimit võttes ei tohi enesetunne halveneda, ei tohi - paremaks peab kõik muutuma!
Ainult tableti neelamisest ei aita, vajalikud on harjutused ...

Loe edasi

Seroquel, Cipralex ja rasedus

Tere!

Olen 8 kuuse poja ema ja mul oli sünnitusjärgne depressioon, mille raviks võtan Seroqueli ja Cipralexi. Vaatamata spiraalile olen uuesti rasestunud (rasedus on u 3-4 nädalat). Sooviks ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Nii Seroqueli (miks seda rohtu määrati?) kui ka Cipralexi puhul on vajalik pidada nõu teie raviarstiga.
Kuldreegel - raseduse puhul on kasuliku ilma rohuta.
Tervitades,
Jüri O.-M. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: