Alkoholism ja sellega seonduv. 14.05.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu abikaasal on probleem. Ta on 40aastane. Talle piisab, kui võtab ühe pitsi ja tulemuseks on joomaperiood, mis kestab 8-10 päeva. Edasi järgneb põdemise aeg. Siis on võimeline ilma alkoholita vastu pidama nädal-kaks ja kõik läheb otsast peale. Purjus peaga ei mäleta ta mida ta teinud on (seda küll mitte alati). Kõige hullem on, et ta muutub vägivaldseks. Tema arvates ei ole tal probleemi, süüdi on kõik teised või on põhjuseks , et pole raha. Elame Põlvamaal. Andke nõu, kelle poole pöörduda või mida ette võtta.

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Oma probleemi eitamine sõltlastel on üsna sage nähtus
ja taolineisik ei ole ka valmis tavaliselt raviks.Aga paljudel
võib see suhtumine ka muutuda aja jooksul.Mingi tõsine probleem
elus põhjustab sageli taolise muutuse inimese mõtlemises(tervise-
hädad, tõõ ja peresuhete katkemise oht jne).Esmasena peaks
ikkagi hakkama oma probleemi tunnistama.
Sõltuvuprobleemide korral tuleb pöörduda ikkagi psühhiaatri
vastuvõtule.Põlvas on igal juhul psühhiaater olemas.Momendil
nime ei oska just öelda.Saatekirja ei ole vaja perearstilt,võib otse
pöörduda.Tartus tegeleb sõltlastega A-Polikliinik (Riia t 13)
Tervitades
J.Mumma