3-aastase lapse hirmud, turvatunde puudumine 29.04.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Pool aastat tagasi lasteaiakasvataja hirmutas minu 2 a. 8 k. tütart, kui ta karjumist ei jäta, paneb ta lapse luku (ukse) taha. Tekkis lasteaiahirm. Kuigi see kasvataja on töölt lahkunud, pole hirm lapsel kadunud. Nüüd ei usalda enam ei isa, vanaisa, vanaema jt. lähedasi sugulasi, ka minul ei luba isegi teise tuppa minna. Varem oli väga seltsiv ja suhtlev. Huvitatud on ainult raamatutest ja teadasaamistest. Ei seltsi enam ka endavanuste lastega. Uus kasvataja leiab ka, et laps vajab abi. Praegu teda lasteaeda viia ei saagi.
Kuidas saaksin last aidata?
3-aastase tüdruku ema

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Soovitan pöörduda lastepsühhiaatri poole, nad oma valdkonna tunnustatud spetsialistid.
Ise soovitan kallistamist, kehalist kontakti, rohkelt ühiselt muinasjutte lugeda ja selle taustal vestelda, julgustada.
Tehke ka tubateatrit, et olla Kaval-Rebane, Julge-Lõvi jne. - rollimängud ja mänguliselt.
Eelkõige lastepsühhiaatri jutule.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M: Ennet