häire 28.03.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere
Mul jäi selline mulje, et siin nõuannetelehel ei julgustata mitte ülekaalulisi oma kehakaalu normaliseerima, vaid sisendatakse, et tõenäoliselt on hoopis tegemist depressiooni või mõne isiksusekompleksiga vms ning, et pigem peaks ravima hoopis oma psüühikat. Kui ma olen tore inimene, aga mitte keegi mu esteetiliselt ebameeldiva välimuse ehk siis ülekaalu tõttu ei püsi piisavalt kaua mu kõrval, et mu nn. sisemist ilu avastada, siis lubage arvamust avaldada, et mul tekib tõepoolest mingi tõrjutustunne või midagi sarnast, mida teie kindlasti palju osavamalt oskaksite sõnastada.
Mul ei ole probleeme madala enesehinnanguga - olen oma isiksuseomadustega väga rahul, paraku tundub, et hingelise läheduse tekkimiseks on võrdlemisi oluline siiski teataval määral kohtamas käimine ning visuaalne vastuvõetus. Kuna ülekaaluga teatavasti kaasnevad rasvavoldid ning suuremad gabariidid, siis ehmatab see sageli enamiku meie ühiskonna survest mõjutatud mehi ära.
Muidugi võib mulle väita, et ju siis polnud väärt mees jne., aga mina isiklikult jagan küll arvamust, et vähem matsakam tore inimene on mu hingele atraktiivsem kui rohkem matsakam.
Seega, mõistes tänu sellele leheküljele, et valdaval osal inimestest on mingi psüühikahäire, siis põhimõtteliselt pole ju vahet, kas ma põen depressiooni seetõttu, et mind tundma õppida ei juleta või põen alaväärsuskompleksi, mis vähemalt lükkab mind oma kehakaalu jälgima ning annab mulle elurõõmu, mida ma 20 kilo raskemana oma ilusa isiksuse taustal tunda ei suutnud.
Kuna mul aeg-ajalt tekib tunne, et psüühikahäireid peaks ravima lisaks ka neil,
kes paksemaid inimesi alateadlikult oma partneritena iial ei suudaks näha (ning neid on väga palju). Kuna ravi vajavad üldiselt haiged inimesed, siis tekib küsimus, et kes on haige ja kes mitte ning keda peaks suure maailmavaatevääratuse tõttu rohkem ravima - kas neid kes endaga rahul pole või neid, kes teistega?!
Minu arust on ülekaalulisus järjest kasvav probleem kogu maailmas, seetõttu siis tuleks pigem julgustada neid väheseid, kes endas leiavad tugevust iseseisvalt selle vastu võidelda. Ülekaalulisusest tingitud haigusi on ju märgatavalt rohkem.
Tõenäoliselt olen oma personaalse psüühikahäirega nn eitusfaasis, sest leian, et mul küll muud häda enne polnud kui ülekaal. Nüüd, kus ka sellega hakkan toime tulema ning värskelt tärganud elujõud mind hämmastab, olen arusaamatuses, miks ei peaks selline tegevus olema positiivne ja igati toetatav.
Ja veel - oma kehakaalu hakkasin langetama sel põhjusel, et mulle ei meeldinud oma peegelpilt (jäingi vahele endaga rahulolematusesündroomiga), paratamatu on asjaolu, et suhtumine minusse on meeste poolt muutunud ning nüüd võin mina valida, kelle sisemine ilu minu omaga kõige paremini klapib mitte (siiski ihates olla armastatud) ei pea leppima lihtsalt viimase (ainsa) alternatiiviga.


Kena kevadet teile,
Kadri

P.S. Milline on teie diagnoos minu häirele?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mul ülimalt hea meel, et mehed Teile ja Teie meestele jälle suuresti meeldima olete hakanud. Kehakaalu korrigeerimist olen alati rõhutanud, julgustanud ning sealjuures eriti esile toonud depressiooni kõrvaldamise vajadust. Depresseiooni tõttu, eriti varjatud depressiooni tõttu see kehakaal normist välja nihkubki. Depressioone on: nn tavaline, kõigile arusaadav, nähtav ja on ka nn. varjatud e. larveeritud depressioon. Kui seda esimest on ca 15%, siis teist on 86%. 86% sellepärast, et hästi meelde jääks, et seda on väga palju. On olemas ülekaalulisust ka mitmete hormonaalsete häirete korral, aga seda ei pidanud ju ka Teie silmas.
Kui Teil kõik korralikult laabub, siis ju diagnoos - Terve.
Jätkake tervislikku eluviisi,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Diagnoosi tühistamine

Palun öelge, kas sellist diagnoosi nagu "skisotüüpne häire" on võimalik n-ö maha võtta? Kas psühhiaatril on õigus see tühistada ja kuulutada inimene tervenenuks?
RHK-10 kirjutab selle häire diagnostiliste ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui praegu tervis korras, siis on korras ja maha ei ole vaja midagi võtta.
Mis oli aastaid tagasi - see on juriidiline küsimus ja oluline vaid kohtulahendite ülevaatamisel, mis seda perioodi puudutavad. ...

Loe edasi

OCD - obsessiivne kompulsiivne häire ja rasedusvastased pillid

Tere!

Mul on OCD - obsessiiv-kompulsiivne häire. Häire, mille kohta kahjuks vähe teatakse, eriti Eestis. Olen käinud 15 aasta jooksul, kui mul see häire olnud on, mitmete psühholoogide ja ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

OCD (Obsessiiv-kompulsiivne häire e sundseisund) võib olla suhteliselt vähe häiriv, vähese raskusastmega, aga ka küllaltki raske, tõsiselt igapäevaelu kvaliteeti muserdav.
OCD (F42 - RHK-10 klassifikaatori ...

Loe edasi

Psühhoinvaliid

Tahaks täpsustust ehk täpsemalt teada, milles väljendub selline invaliidsus ehk psühhoinvaliidsus, näiteks vägistatutel?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Invaliidsus (laiemas mõttes) on mingi inimfunktsiooni kestev häire ja see häire segab inimese heaolutunnet ning töövõimet.
Invaliidsust (sotsiaalses mõttes) määratakse kindlatele kriteeriumitele ...

Loe edasi

Obsessiiv- kompulsiivne häire

Tere
Kuidas lahti saada mustuse-pisikute kartusest?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Koostöös psühhiaatriga: arstirohud, harjutused, psühhoregulatsioon. Kannatlikkust.
Psühhiaater aitab,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Hinnakiri

Kui palju maksab Teie vastuvõtule tulek? Kas kusagil on ka hinnakiri üleval?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Millised vaevused-kaebused? Mis häire? Häire sügavusest sõltub ravi iseloom ja kestvus ning sellest ka hind.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

dissotsiatiivne häire

Mis on dissotsiatiivsed häired ja kuidas neid ravitakse?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Diagnoosi paneb tohter, ravi selgitab raviarst. Kirjelduse leiate, vajadusel, Psühhiaatria käsiraamatust või siis RHK-10-st.
Mälu, aisingute, tähelepanu, liigutuste teadliku ja valikulise kontrolli ...

Loe edasi

Selgusetus mulle?

Kas skisofreenilise häire puhul on ajukajustus või ei ole?Olen aru saanud,et skisofreenia puhul on ajukahjustus ja meeleolehäire puhul seda pole?Ette tänades:A.H.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

On olemas ajukahjustusega psüühikahäireid: mehhaaniline trauma, kasvajad, aju ehituslikud häired mõnedel seoses vanadusega - dementsuse valdkond suuresti. Skisofreenia puhul sellist orgaanilist ajukahjustust ...

Loe edasi

Piirialast tüüpi isiksusehäire

Tere!
Palun kas Te seletaksite palun selllist tüüpi häirest natuke lähemalt.Mis on selle häire iseloomulikud omadused,millega ravida ja kui mitte ravida siis millised on tagajärjed.Tean,et sellist ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Vastus mõned päevad tagasi antud.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: