Depressioon ja iseseisev ravi 31.01.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Siin lehel on mitmel korral olnud juttu, et ega ainult ravimitega seda haigust ei ravi vaid on vajalik ka iseendaga tegeleda. Oleks selline küsimus. Kus leida selliseid materjale mis aitaks lisaks rohtudele ka iseenda "ülemise korrusega" tegeleda. Hea kui need oleks inernetis või mõnes ajakirjas leiduvad asjad. On olemas küll igatsorti ajakirju "paradoks", "kolmas silm" kuid oma sugulase kogemused nende ajakirjadega oan äärmiselt negatiivsed sest ta sattus Viljandisse ravile. Konkreetselt endal on ravi peal ärevuse vastu, kasutan rohtu nimega "framex" ja tahaks heameelega enda kallal ka ise tööd teha. Aga kuidas ??
Lugupidamisega
Rein

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Teil on õigus.Tuleb tegeleda enese analüüsi või ka positiivse
autosugestiooniga.Oleks võimalik ka mõne psühhoterapeudi
või psühholoogi käest algatuseks pädevaid suuniseid saada.
Võib ka muidugi kasutada vastavat kirjandust.Üldharivaid
psühholoogialaseid väljaandeid peaks ikka olema.Kahjuks ma
ei oska mingit konkreetset teost soovitada momendil.Peaksite
raamatukogus veidi lappama kartoteegis.Psühholoogidele ja
psühhoterapeutidele mõeldud spetsiaalkirjandus on vast liiga teoreetiline
ja keeruline.
Kõike head!
J.Mumma