Mis tal viga on? 25.12.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Küsimus selline,et mu poisil on nekrofiilsed fantaasiad.Kas see on mingsugine märk lapsepõlvest ja tema läbielamistest?
Sest alati kui ma küsin ta lapsepõlvest,siis ta tahab sellest teemast kõrvale hiilida ja hakkab midagi muud rääkima...
Talle meeldib end lõikuda ja ma olen päris mures ta pärast juba :(
Ja ta läheb närvi ja hakkab karjuma kui ma ütlen et lõpeta see juba ära...
Palun kui te saaks kuidagi aidata..........oeh

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui noor on Poiss? Mida õpib/teeb, kuidas? Muud huvid-tegemised? Mida mõtlete nekrofiilsete kalduvuste-fantaasiate all? Psühhiaatritele tähendab nekrofiilia suguinstinkti häiret, sugutungi objektiks on, sättumus on suunatud surnule, laibale (homodel samasoolisele, pedofiilidel lastele, gerontofiilidel vanuritele). Loomulikult lapsepõlveelamused, aga eriti kaasaegsed elamused, meie "unelmate" - Metsiku Lääne - filmid suudavad küll piisavalt ka normaalse psüühika oma õudustega metsikult paigast nihutada. Isad-emad peavad Lastele vaimutoitu valima, vaimse ja hingelise prahttoidu suhtes selgitusi jagama.
Eneselõikumine viitab häiretele, mida saab ja peab korrigeerima lastepsühhiaater.
Laps vajab ilu, kaunist, headust - Muinasjutumaailma, Headuse võitu Kurjuse üle, Heade Kangelaste Lugu. ( Mitte vampiirilugusid, seda pakub otse ja ülekantult ebavõrdsuse ühiskond niigi piisavalt).
Teid ja Poissi saab aidata psühhiaater.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet