DIS-häire 17.12.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere dr Ennet. Mure - mul diagnoositi dissotsiatiivsed häired-mida see diagnoos endast õieti kujutab ja kas sellest häirest on võimalik vabaneda? Kas kasulikum on hakata probleemi psühhiaatri või psühholoogiga arutama? Milline on prognoos? Kui haigusest vabaneda, siis kui suure tõenäosusega ta kordub? Palju küsimusi aga segadus võtab võimust...

Ette tänades murelik neiu (21)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kes diagnoosis? See häire kuulub stressiga seotud häirete rühma, s.o. mingi psühhotraumeeriv olukord, lahendamatud-tõrksad probleemid, keerulised suhteprobleemid jne. ühelt poolt ja nende poot tingitud mitmed psüühikahäired (kas tahtesfääris, aistingute-tajude osas, mälu vallas, identsustunde tasandil) teiselt poolt.
Ise oma seisundit hinnata on raske, diagnoosida veelgi keerulisem. Neid probleeme selgitab (kui Teil neid üleüldsegi on) ja ravib psühhiaater.
Kuna häire teke on psühhogeenne (organid-elundid, aju on korras), siis nende ravi on ka eelkõige psühholoogiline, kasutatakse ka abiks ravimeid.
Pöörduge psühhiaatri poole, saate asjale selgust ja abi.
Naerata! :) Nii on palju kergem.
Jõulutervitustega,
Jüri O.-M. Ennet