Pidev subfebriliteet 05.11.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere dr Ennet. Probleem järgmine- juba umbes aasta olen kannatanud väikese palaviku käes (37,1-37,5). Küll on selles "süüdistatud" igasuguseid erinevaid füsioloogilisi kõrvalekaldeid. Aga probleem ei kao, nüüd võtan ka antidepressante- palavikku see ei mõjuta. Tekkinud on kohutav füüsiline ja vaimne kurnatus. See ei saa ju olla normaalne kehatemperatuur, kuna ta ei ole 24 tundi päevas sellisel tasemel, aegajalt kaob 36,6ni mõneks tunniks. Siis jälle tõuseb mõneks tunniks. Keegi ei oska enam midagi arvata, soovitatakse sellele mitte mõelda, aga halba enesetunnet ei saa ju olematuks mõelda... Kui ta on siiski psüühikast tingitud, siis peaksid ju psühhofarmakonid aitama, aga nad ei aita. Paratamatult liiguvad mõtted tõsise haiguse suunas... Teie arvamus? D.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lp. D.
Mis on Teie noorus aastad, sugu? Alustaksin perearsti juurest ja kontrolliksin kopse (tbc e tuberkuloos), teeksin väljaheite proovid (mõned ussid sooletraktis) jne. Teiseks, külastaksin psühhiaatrit ja arutleks selle spetsiaalsuse "huviorbiite". Kolmandaks, võtaksin käsile termoregulatsiooni mõjutavad vahendid: soojad-jahedamad vahelduvdusshid, naha hõõrumised, kerged õhuvannid, jalutuskäigud, korralik uni, tervislik (juur- ja puuviljad, kana, kala jne) toit, mineraalvett, pärmijooki (selles B ja PP rühma vitamiinid).
Alustage peretohtrist ja üldanalüüsidest. Perearst teab! Naistearst, tsüklid?
Heade soovidega,
Jüri O.-M. Ennet