teotahte puudus 28.05.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Kas saaksite öelda, mis mul viga on. Ma ei tunne millegi vastu huvi, mitte miski mind ei huvita, rõõmu ei valmista ka miski, ainus millest ma siiski veel rõõmu tunnen on mu väikse tütre ja poja kallistused. Mul on väga hea mees, kes teeb minu jaoks kõik, aga ma ei suuda talle naise eestki olla. Mul ei ole üldse enam seksuaalseid tundeid. Mul on veel kaks teismelist poega kelle kallal ma kogu aeg virisen, õiendan, süüdistan, kuigi nad on korralikud ja töökad poisid, ühesõnaga kõik on halvasti s.t. ma tunnen et kõik on halvasti kuigi väliselt on kõik hästi. Teised ka ei saa aru millega ma rahul pole. Ühesõnaga mul puudub täielik teotahe, kõike mida teen, sunnin end tegema. Olen töötu,mul puudub julgus minna tööd küsima. Olen väga närviline see häirib juba koduseid. Mida ma peaksin ette võtma, et oma elu korda seada? Ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vabandan hilinenud vastuse pärast,aga mitte kunagi ei ole liialt hilja.Teie mure,teotahte,ebatunnete,intiimsuhete ja muude häirete pöhjus tundub olema tööpuudus e. sotsiaalse teostuse-tähelepanu vaegus.Alustaksin sellest(kui kodused toimingud vöimaldavad).Olete väga tubli,olete laste ema.Tegeleksin l(tähtsustaksin) enam lastega:kallistused..ühistööd-tegemised..elutarkuste jne rääkimine (loe verbaalne suhtlemine).Kiitke neid ning abikaasat,ka Eestimaa mehed(lastest rääkimata,naised ilmtingimata) n ä l g i v a d /janunevad tunnustuse-tähelepanu järele.Kolmandaks:tegelege endaga,Teil on õigus ja kohustus puhkusele(aeg endale,tunnikene jne).Vötke ühendust oma hingearstiga,veidi ravi on hääks.Rööm-tahe taastub! Jüri O.-M.Ennet