depressiooniravi 17.10.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu lahedane inimene viibib praegu ravil psuhhiaatriahaiglas.Tahaksin teada millistel juhtudel tehakse elektrishokki,kas sellega saab inimese narvikava paika?Arst olevat talle oelnud ,et tal kaugele arenenud depressioon on.Esimest korda oli ta ravil umbes kuu aega tagasi ,siis tundus isegi arstile koik korras olevat.Ta lubati koju ,aga samad paanikahood tulid tagasi ,vahest ei maleta ta alles natukese aja eest toimunud asju ,tihti unustab ta ka ravimid votmata voi siis keeldub neid votmast,oeldes et need on talle kahjulikud.kui pikalt kestab kaugelearenenud depressiooni ravi ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mitmete depressiivsete seisundite puhul ja ka mõnede skisofreeniliste häirete korral kasutatakse elekter-impulss-ravi. (See raviviis kasutusel 1938.a.-st ja tänapäeval tunduvalt täiendatud-kaasajastatud). Ravitoime hea. On muu ravi üks osis.
Deprssioone väga mitmeid, seega ka edaspidise ravi kulg jääb praeguse info põhjal lahtiseks. Deprsessiivsete seisundite korral mälu võimed alanevad ja seetõttu täieliselt mõistetavad. Aga täpsemalt informeerib Teid raviarst.
Konkreetse selgituse tarvis pöörduge Teda raviva psühhiaatri poole.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet