meleril ja diazepam 14.08.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lp.Dr.Mumma!
Minu 11.aastasel pojal on aastaid olnud kuu jooksul korra või paar väga tugevad peavalud koos pinges oleku, oksendamise ja värinatega.Veel on lapsepõlvest tänini öised ärevushood- ilma,et laps ise ärkaks.Aeg ajalt on ta närviline,kannatamatu.Oleme mitu aastat külastanud psühholooge- abitult.Psühhiaater, kelle juurde sattusime (Wismaris) oli ise ääretult närviline inimene...Neuroloog diagnoosis migreeni ja soovitas paratsetamoli, mis loomulikult ei aita.Haiguse põhjused on sügavad-poiss kardab perliikmete surma,tulekahju jm., seda ise teadvustades.Oleme andnud enda arvates parima, et ta end turvaliselt tunneks.
Nüüd kirjutas perearst lihtsalt MELERIL`i 1o mg- 1 tablett õhtul.Palun öelge, kas see ravim on sellisel puhul parim ja kui kaua peaks kuur kestma? Või ehk oskate soovitada asjatundlikku, kes tegeleb laste hirmudega?Migreenihoo (võib-olla on see hoopis paanikahoog) ainus leevendaja on olnud 1tbl. DIAZEPEKS´i 5mg,mida olen omal algatusel andnud.Kas seda võib teha?
Tänan meie muret lugemast...
Teile kõike head soovides Anzi

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tere Anzi!
Ma ei ole ise lastepsühhiaater,kuid mõnda siiski tean.
Tundub,et esiplaanil on siiski psüühilised probleemid.
Diasepeks on küll kiire toimega ja leevendab momendiks
seisundit,kuid omad ohud on olemas (harjumust tekitav).
Ilmselt oleks vajalik kompleksne ravi (psühhoteraapia ja
ka medikamentoosne ravi).Meie haiglas töötab laste-ja noorukite
psühhiaater Dr.Piret Visnapuu, kelle poole soovitan põõrduda.
Dr.Visnapuu on oma töös orienteeritud just laste psühhotraapiale.
Ainult tabletiravist jääb antud juhul ilmselt väheks.
Vastuvõtule saab registreerida tel.6621068
Lugupidamisega
Jaanus Mumma