tunnen et ei saa enam üksi hakkama 01.08.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere!

olen 24.a. naine. olen kooselu elanud 2,5 aastat ja mul on tore ja hoolitsev mees. meil on ilus kodu, toredad sõbrad ja töö mis meile meeldib. siiski viimasel ajal (eriti sel suvel, mul on 2 kuud puhkust) tunnen, et olen pidevalt väsinud, hoolimata sellest et puhkan, öösel ei ole und ja sõpradega koosolemine ei paku mulle erilist rahuldust, vahel ma isegi väldin nendega kokkusaamist. kord olen rõõmsameelne ja samas tulevad pisarsd silma. mees ütleb, et olen nõrganärviline, sest nutt tuleb kurku kui keegi midagi pahasti ütleb või muidu midagi halvasti läheb. praeguseks hetkeks olen elukaaslasest peaaegu lahku minemas, sest meie seksuaalelu on ära vajumas, ehkki muidu saame mehega väga hästi läbi. tunnen, et olen seksi suhtes ükskõikne, samas varem polnud meil kunagi probleeme. mehe suhtes tunnen et ta ei ihalda mind nii nagu varem, kodus olles paneb ta peaaegu alati enne vahekorda TV sekskanali mängima, et seda vaadata. tunnen, et ei eruta teda piisavalt. nüüd süüdistab ta mind külmuses ja kui ma abi ei saa siis ei tule meie suhtest midagi välja. tahaksin taas oma mehe suhtes erutust tunda.
loodan, et Te suudate mulle nõu anda ja suunata, kuidas omi mõtteid positiivsemas suunas juhtida ja seksuaalelu taas tagasi saada.
suur tänu kui saate mind aidata.
õnnetu...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Väsimus, unehäired, suhtlemistüdimus, intiimelu "allakäik" jms viitab depressioonile. Mis selle põhjuseks, seda kirjast raske välja lugeda. Vestluses psühhiaatriga selgub, et kas ja mida vajate depressiooni kõrvaldamiseks (antidepressanti, unerohtu, vaimujõu ergutit või midagi muud) ning selle tulemiks on ka istiimelu korrastumine. Probleemile saab läheneda ka "teiselt poolt", s.o. pöördudes seksuoloogi poole, korrastades selle sfääri, siis korrastub ka meeleolu ja vaimne jõud ning energia. Milline lähenemisviis Teile optimaalsem, seda selle kirja alusel ei oska soovitada. Teie sisehääl annab Teile selle vastuse. Kui Kaaslane Teist hoolib, siis annab ta Teile ka "seksuaalpuhkust", otsib võimalusi Teie ühise hingetasakaalu leidmiseks, otsib võimalusi ja aitab kaasa olukorra parandamisele. Olge Teie ISE, ärge mängige kedagi teist, ärge püüdke teistele meelepärane olla. Meeldige endale sellisena nagu olete, tundke sellest "täiel rinnal" rõõmu, siis tunneb sellest rõõmu ka Kaaslane. Väike diplomaatia ja mängulust on loomulikult elu näitemängu lahutamatud osised. Mängige siiski ainult oma rolli, olge ISE.
Parimate soovidega Jüri O.-M. Ennet