Vabanemine alkoholisõltuvusest 19.05.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lp.dr. Ennet!
Olen 35-aastane naisterahavas ja pean hetkel oma elu raskeimat võitlust ja seda alkoholiga.
Mingit vastupandamatut vajadust ma kangema kraami järele hetkel ei tunne, küll aga on probleem pidevas närvilisuses ja "mustades prillides".
Nimelt kipun kõiki asju väga tumedates värvides nägema, samuti ärritun väga kergesti - tänu millele kannatab eelkõige perekond.
Minu psühhiaater kirjutas mulle rahustit ja soovitas seda võtta siis, kui vajadus tekib - eeldatavalt õhtuti, uinumise soodustamiseks. Rahusti teeb mind küll väga uimaseks ja soodustab õhtust magamajäämist, üldist probleemi aga, mis väga depressiooni meenutab, ei lahenda.
Arstina olete analoogsete probleemidega kindlasti palju kokku puutunud ja oskate nõu anda - kas antidepressandid on sellisel puhul vajalikud?

Ette tänades,
Annely.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Annely, alko-probleemid on väga mitmekihilised. Seega ka "toibumine" ja täieline loobumine vajab mitmekülgset tegutsemist. Alko tarvitamise eelselt on sageli juba depressioone, tarvitamisel ja sellele järgnevatel aegadel on aga seda kindlasti. On olemas ka antidepressante, millel v. hea und soodustav toime. Ravimi määrab Teid raviv psühhiaater või järelravi korraldav peretohter. Soovitan lugeda ja endale vajalikke juhiseid leida Tommy Hellsteni raamatust "Jõehobu elutoas". Kui juba olete karskuse teele asunud, siis üks päev korraga ja AA (Anonüümsed Alkohoolikud) juhised. Lugege spetsialist J.Mumma vastuseid kliinik ee.-s. Ka psühholoogide vastustest leiate mõnedele oma probleemidel väga häid lahendeid. Ole Kaine! (OK!) Jüri O.-M. Ennet