Algav dementsus, või muu vana inimeste haigus , 09.02.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, kelle poole peab pöörduma ja kuidas diagnosteerida kui perearst ei leia midagi , aga minu emal on uriinipidamatus-- uriineerib tihti ja kui tuleb äda uriin jookseb iseseivald. Juba tehti operatsioon -- mõtlenud , et emaka tõstavad ülesse ja kõik möödab -- ei ole mingi muutust . Uroloogi juurde mittu kord käinud, iga suguseid rohud ka proovinud , Prajegu on juba jutt , et kõik on peaajust. Olen kunagi vaktsineerinud oma emat pukencefaliiti -- hakkas temal tulema herpes nina peal , ta on koguaeg uimane ,infektsioonistile ka oli põõrdunud, Kas ei ole see kõik seotud mingi skleroosist, ja kuidas võib seda uurida?Aitäh.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Uroloog ja perearst peaksid täpsemat abi pakkuma. Teie kirjas psüühikahäireid esile ei ole toodud - seega ei saa seda antud info põhjal psüühikahäirega seostada.
Kui inimesel on sügav dementsus - ei jaga maast ega ilmast - siis tulevad need probleemid. Pampers ja ainult pampers on siis abiliseks.
Uroloog ja perearst uuesti päevakorda, siis selgub edaspidine.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet