Brintellix ja HAR 06.03.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on hormoonasendusravi Femoston pillidega ning samas ka antidepressandina tarvitan Brintellixi 10 mg. Viimast umbes 1, 5 kuud võtnud.
Kas võin tablette võtta samaaegselt nt hommikul või peab olema mingi kindel ajaline vahe? Brintellixiga on tekkinud imelik kibe maitse suhu hommikuks, kuigi suuhügieen on endiselt eeskujulik - kas see möödub, kui ravikuur lõppeb?
Tänan!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Soovitan koos mitte võtta, hea on kahe rohu vahe ca 1,5 tundi - siis üks rohi juba imendunud ja teisele rohule iseseisev imendumine võimalik.
Eraldi võtte saate jälgida ka enda subjektiivset tunnet rohu toime osas.
Depressioonide-ärevuste korral on ravim vaid 1/10 võimalustest - vaja kasutada ka 9/10 ja seda annavad harjutused. Vt varasemad.
Jõukohast kehalist aktiivsust ja harjutuste tegemist soovides,
Jüri O.-M. Ennet