Palavik ja väljahäide värvus 19.02.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Mul on mure aastase lapsega. Tal on eelmisest nelhapäevast 37,0 palavik, vahepeal oli ka 37,2 aga see on kõige kõrgem olnud. Ja siis vahepeal on 36,9 või 36,8. Enamasti 37.0. Mida ma emana saaksin teha et jääks alla 37,0 temperatuur ? Ja eilsest ehk pühapäevast on lapse väljaheide ka musta värvi. Ei ole midagi uut söönud. Olen mustsõstra mahla annud eile ja üleeile , sellest võib ka olla. Mida nagu selle puhul ka teha ?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Väikse palavik ei teki niisama, selle sagedasem põhjus on ikka mingi pisikutest põhjustatud haigus. väikelapse puhul ka näiteks hammaste tulek. Seda palavikku ei pea tingimata ravimitega mõjutama. Jälgiksin last, normaalne ealine toit ja vedelik. Mustsõstramahl võib muuta kaka värvi. Kui lapse seisund halveneb, uued nähud, siis perearsti vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi