Arvatavasti põskkoopapõletik 15.06.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist!

20 päeva tagasi hommikul ärgates oli paremal näo poolel, nii otsa eest, kui põse juurest õrn valu. Lisaks valutas ka hammas. Hakkasin paracetamoli võtma. Peavalust ja hambavalust sain lahti. Paar päeva peale seda hakkas ninast jooksma paksu kollakas/rohekat tatti, 1-2 päeva veel edasi tekkis juba mäda hais ninna, kuid siis tuli seda ainult parem poolsest ninasõõrmest. Siis sain arstilt hambavalu vastu Metronodizil 5päevase kuuri. Kuuri algus päevadel tuli seda mädast tatti ohtralt, võiks õelda, et unepealt lausa tilkus. Kuuri viimased päevad olid juba päris normaalsed, tatt muutus vedelamaks ja värvus heledamaks, muidugi tuli seda vähem ka. 15ndal päeval tulin Soome tööle ja pull hakkas jälle pihta, kuid seda tatti on vähem, on vedelam aga mäda haisuga ikka, kerge palavik on ka stabiilselt 37,5-38. Praegu võtan ibuprofreeni, loputan nina soolalahusega ja joon aspiriini sisaldusega kuumajooki (korra paevas). Sain nina-kurgu arstile aja alles 10päeva pärast. Olen lugenund selle kohta, et see levib edasi ajju, kopsu jne. Tahan küsida, kas selle ajaga kandub see jama edasi? Ja kuidas voi kuhu ma põõrduma peaks et seda kõike kontrollida? Loodetavasti ei jää see krooniliseks. Varem mul sellist asja olnud pole, 14 a oli korra kopsupõletik. Hambad on ka muidugi korrast, aga nende operatsioon on augustis.

Parimate soovidega

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalik, et hambapõletik on levinud põskkoopasse. See vajab arsti poolt täpsustamist ja ilmselt pikemat antibiootikumravi, nt Dalacin, Augmentin.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi