Muna kaelal 17.02.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Umbes kaks nädalat tagasi oli kael valus paremalt poolt, justkui oleks pinges. Lasin seda kohta mudida, et paremaks läheks. Ōnneks valu kadus ära aga paar päeva hiljem avastasin kaelal muna. On umbes 1 suurune ja otseselt valus katsudes ei ole. Aga aegajalt annab parempoolne kael ikkagi tunda ja justkui oleks pinge kaelas. Kuna töô on füüsiline ja pidin eelmine nädal palju mööblit tōstma, tekkis ka kuklasse meeletu pinge ja valu. Nii, et ei saanud pead korralikult kuklassegi ajada. Peale valu avastasin ka kuklas väikese muna. Kas peaksin muretsema vōi vōib see ikkagi olla lümfisōlm? Mainin ära ka, et nii palju kui ma tähele olen pannud siis alati läheb kael pingesse ja valusaks siis kui olen palja kaelaga väljas käinud. Tiba annab ka paremale poole kōrva tunda. Ei valuta aga selline tunne nagu oleks palju vaiku kōrvas. Suvel oli selle kōrvaga probleem, et oli lukus ja oli tekkinud paks vaigu kiht. Seda käisin perearstil lausa puhastamas.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui selline "munake" püsib üle 2-3 nädala ja ei taandu, siis tasub seda näidata arstile. Tõstmisega võib kasneda lihaspinge ja valu. Tähtis on kasutada õigeid töövõtteid tõstmisel, mitte üle koormata. Täpsemalt Teie perearstilt.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi