Kõrva taga olev väike muna 25.06.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mulle teeb muret selline väike kõrva taga olev mügarik, mis on katsudes kõva.
Avastasin selle juhuslikult, valu ei tee, ei puneta.
Imepisikene, kuid sõrmeotsaga tunda.
Googeldades saan tulemused, mis on ilmselgelt täiesti paanikat tekitavad (suurenenud lümf, süljenäärme kasvaja, tsüst jms)
Kaelal mul on lümfisõlmed tunda ja need on kontrollitud.(See ei liigu nii nagu lümfid kaelal)
Kas peaksin arstile pöörduma, tohin ma seda katsuda üldse?
Võisin teha liiga sellele kohale kui magasin kõrvarõngaga ja tundsin, et ebamugav/valus ja peale seda see ka tekkis.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paistab olema healoomuline nahavohand, nt dermatofibroom. Puuduvad 5 A ohumärgid, see on hea. Saan soovitada perearsti konsultatsiooni, vajadusel kirurgilist ravi ja eemaldatud moodustise koeuuringut ehk histoloogilist uuringut.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi