Lümfisõlmed 06.11.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Mureks on paistes lümfisõlmed kõrva taga. Paistes olnud alates aprilli löpp -mai algus 2017 ehk siis umbes kuus kuu. Algas tõenäoliselt külmetuse tagajärjel peale laevareisi. Lümfid ei ole valulikud, aegajalt annavad nn tunda, piirkond on tundlik või õrnalt tuikav vms. Hirmutab internetis leiduv info lümfoomide kohta, arvestades fakti et viimase kuue kuu jooksul olen kaotanud umbes 5-6 kilo, mis on umbes 10% kehakaalust (Toitumises pole midagi muutunud). Samuti algasid paar nädalat tagasi veidrad palaviku hood kus palavik tõuseb kuni 37.5 ja max poole tunni pärast 36.6 tagasi umbes, samuti on nende nn hoode ajal väga halb olla. Loomulikult on ka süvenev väsimus olemas ja öised higistamised. Samas on mul olnud ka üsna pikad tööpäevad ja köik vaevused olen alati lükanud väsimuse vöi stressi kaela.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Minu vastus on lühike- esimesel võimalusel perearsti vastuvõtule, vereproovid, kopsupilt, ultraheli kõhukoopast, ilmselt ka peennõelbiopsia lümfisõlmest. Siis selgub, kuidas edasi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi