Karedus kurgulaes 18.05.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Umbes nädal aega tagasi tekkis kurgulakke kare tunne, keelega katsudes tunneb. Ei saanudki täpselt aru millest ja miks. Paar päeva hiljem, kui tunne oli sama, siis vaatasin põhjalikult kurgulakke ja nägin seal hästi palju väikeseid täpikesi, mis on kurgulaega samat värvi. Sama asi tekkis ka huule siseküljele, seal olid need täpid valged ja väikesed, siis jäi ka kurk haigeks-punetus ja lümfid läksid kaelal paiste ja valusaks. Nüüd on sellest nädal möödas, vahepeal läks nagu paremaks ja huule seest kadus ära. Aga nüüd kõik tuleb tagasi. Samuti tekkis nüüd ka nohu. Mis see võib olla? Internetis ka midagi kirjas ei ole. Valu ei ole, lihtsalt veider tunne on kurgus.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalusi on mitu. Oletada on raske, see pole ka õige.
Saan soovitada vaid nõupidamist perearstiga, siis edasine ravi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi