Kopsuröntgeni vastus 18.07.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Paar nädalat tagasi hakkas ülaselg valutama paremalt poolt, lisandunud on valutorked ja painav nõrk valu erinevates kohtades rindkeres ja seljas, kuid peamiselt ikkagi paremal pool. Ekg korras, veri korras. Mida tähendab kopsuröntgenil rõhutatud kopsujoonis?

Kirjeldus: Rö-gramm rindkereorganitest PA sihis ( 7903x1) - diafragma kontuur sile, nähtav VII roide eesmise otsa kõrgusel. Pleuraalsed lateraalsed siinused vabad. Ülamediastiinum tavalise laiusega. Hiilused struktuursed. Kopsujoonis parahilaarsel rõhutatud. Kopsudes koldelis-infiltratiivseid muutusi esile ei tule. Keskvari ealine. Järeldus: kopsud aktiivse koldeleiuta

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kopsude radiogramm on korras, rindkere vaevuse põhjust sellel ei selgu.
Saan soovitada oma perearsti konsultatsiooni, edasist käsitlust.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi