ei saa hingata 06.02.04 / Perearst

Külastaja küsib:

See häda vaevab juba mitu aastat. Nimelt ärkan öösel unest tundega, et ei saa hingata, rabelen, püüan sisse hingata aga ei saa. Kuigi üsna ruttu saan jälle hingata, on hakanud tekkima hirm selle ees. Vahel ei juhtuseda mitu kuud, viimasel ajal aga mitmel ööl järjest. Olen käinud selle murega ka perearsti juures, ta tehi kopsuröntgeni ja ekg, ütles, et kõik on korras. Mis see võiks olla ja kas see on ohtlik? Olen lugenud, et une ajal võib esineda hingamise peetust vanematel ülekaalulistel meestel, mina olen 28 aastane sale naine.
Aitäh vastamast.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kipun mõtlema psühhiaatria valdkonda kuuluvale paanikahäirele. Soovitan nõu pidada psühhiaatriga.
Head tervist soovides Madis Veskimägi