Kurk punane/verine 07.07.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kurk on valutanud või isegi mitte valutanud aga olnud imelik 4päeva, nagu tahax neelata koguaeg et ebamugavus ära kaoks. Nüüd on juba peaaegu läinud suurem siuke “klimbi”tunne kurgus, aga neelatan ikka. Eile mõtlesin, et vaatan kurku kas on näha midagi ning kurk oli verine ja selle kõrval oli mäda see röga, neelatasin ja siis oli näha nagu oleks mingi haav ja sealt tuleb verd.
Pidevalt neelates tundsin koguaeg vere maitset siis u 2,5-4h hiljem vaatasin uuesti kurku ning kurgu keskelt ülevalt (selle kurgu tila tagant) punakas roosakas ning järelikult siis tuli ka sealt verd, sest vere maitse oli suus, aga mitte palju.
Siis uuesti 2-3h hiljem koju jõudes vaatasin uuesti ning siis samast kohast mida ennem kirjeldasin oli nagu mingi haav siuke ringi kujuline laik ja nagu verine, aga siis õnneks vere maitset polnud tunda.
Hetkel hommik ja pole julgenud nüüd kurku vaatama minna, valus pole, vere maitset ka pole aga neelata tahaks, sest midagi häirib ikkagi kurgus.

Midagi tervavat ka enda arust söönud pole, et oleksin kurku kahjustanud ning kas võib olla sellest, et eelnevad päevad neelasid röga ja see eelnev kurguvalu võib mõjutada?
On see ohtlik, sest olen pidevalt olnud kurguvaludes ja angiinides ja siukest vere laiku ning üldse verd kurgus pole kunagi olnud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ärme mõistata ja oleta. Pöörduge oma perearsti vastuvõtule, läbivaatus, uuringud ja ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi