Kurgus mügarikud 31.12.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kurk on olnud kaks päeva kergelt valus ja kriipiv, samuti on kuiv köha. Palavik on olnud ühel päeval 37.1. Märkasin et kurk on punane ja kurgu tagaosas on justkui mingid mügarikud. Kas oskate öelda, millega vōib tegu olla?
Covid ja gripitestid on praegu negatiivsed olnud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paistab olema viiruslik kurgupõletik. Need mügarikud on limaskestaaluste lümfoidkoe kogumite reaktsioon pisikutele.
Käsimüügiravimitege leevendada, kui vaevused üle 5 p, siis pperearsti vastuvõtule !

Kallid kliinik.ee patsiendid !

Rõõmsat aastavahetust ja head tervist uuel aastal. Paljuski sõltub tervis meie endi valikutest. Ja veel. Arvuti teel terviseküsimustele on väga raske anda sisulist vastust, aga oletada ei saa. Liiga palju oletamine võib tekitada uusi probleeme.
Saan soovitada ikka vahetult arsti vastuvõtule pöörumist, head koostööd oma perearstiga !

Teie Madis Veskimägi