Jalal on kogu ulatuses suur verevalum, sinikas 23.03.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Ema on käis pere arsti juures, kuid perearst ei osanud aidata. Samuti pöördus Valga EMOsse, kuid saadeti tagasi vastuseta. Veres on hemoglobiini tase alanenud, varem oli normis. Sõi 10 päeva vererõhu rohtu, mille võtmise lõpetas. Vererõhk oli kõrge anti alandajat, mis viis vererõhu liiga alla. Ütleb, et on põletav tunne. Justkui keegi kuuma ahjuroobiga suruks jalga seestpoolt. Istus köögis toolile ja hetk hiljem püsti ei saanud, avastas et on sinikas, mis on nüüd laienenud kogu jalale.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Laialdane verevalum, see imendub ja põhjustab valu. Mis põhjusel see tekkis, ei selgu. Kas Teie ema tarvitab verd vedeldavat ravimit ? Mida näitab vereproov, täpsemalt trombotsüüdid ?
Saan soovitada ainult koostööd oma perearstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi.