Peale konnasilma külmutamist tekkinud verevalum 19.07.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Peale konnasilma külmutamist tekkis järgmine päev selle kohale suur tume valulik verevalum.
Lisasin ka pildi, konnasilmast on saanud nüüd tume verevalum või selline verd täis kogu, vill vms.
Kas tegemist on normaalse nähtusega või on midagi tõsisemat? Koht on ka valulik ning segab kõndimist.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,
Krüoteraapia puhul võib protseduuri tagajärjel tekkida vill, mis mõnikord võib olla ka verise sisuga. Reeglina on piirkond külmutamise järel ka rohkem või vähem valulik. Vill taandub tavaliselt 1-2 nädala jooksul, kui villile tekib peale koorik. Kui valulikkus on tugev, tuleb kõne alla ka villi avamine ja verise sisu väljutamine.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst
Confido Erameditsiini Keskus