Sinikas!? 19.07.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Avastasin eelmisel nädal ühel hommikul minu peagi 3.a saaval pojal suure sinika (laius u 2cm ja pikkus u 5,5cm), mis asub õlast veidi allpool käsivarre ülaosas. Arvasime, et tal on äkki käsi öösel kuidagi halvasti võrevoodi pulkade vahele jäänud vms ning sellest sinikas tekkinud.
Üle nädala tagasi käisime aga külas lapse vanavanematel (sinikas tekkis mõned päevad peale seda), kelle aias oli küllaltki kõrge muru ning nädal aega peale külaskäiku andis lapse vanaema teada, et tal on tekkinud jalale puukborrelioosi meenutav laik ja kahtlustas, et sai puugi oma aiast. Nüüd hakkasin aga mõtlema, et ega see lapse sinikas ei saa hoopis olla puukborrelioosi lööve ja peaks igaks juhuks laskma testi teha!? Vaatasin internetis leiduvaid pilte borrelioosi laikudest ja minu hinnangul on lapse sinikas nendest erinev ja see pole ka laigu kujuline, vaid pigem piklik verevalum. Saadan aga igaks juhuks ka Teile pildid lapse sinikast, et saaksite omapoolse hinnangu anda - ajaga on see veidi heledamaks läinud, aga kuju ja suurus on siiani samad.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kahjuks ma ei suuda pilti leida. Borrelioosi laik ja verevalum on väga erinevad. Usun, et tegemist on ikka verevalumiga. Paikselt võiks määrida Lioton 1000 salvi ja jälgida käsivarre liikuvust.
PS. Näen Teie uut küsimust veidi allpool. Ilmselt leian ka pildi ja arvan midagi täpsemalt.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Muhk säärel

Jala parema sisekülje pool põlve all on juba nädal aega selline muhk, sinikas on ilmselt tekkinud selle katsumisest, sest alguses seda ei olnud. Muhk peale vajutades valulik ei ole, ainult alunisest äärest ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere!
Raske öelda, mis see täpselt on . Kasvaja nii ei avaldu. Pigem limapaunapõletij, bursiit. Mõistlik on perearsti külastus, ultraheliuuring ja saab alustada täpsema raviga.
Head tervist ...

Loe edasi

Imelik punn

Tere.
Selline asi juhtus, et lõin käe 10päeva tagasi ära.
Kuna see tavaline et inimene lööb ennast ära ja tekib sinikas siis alguses ei pööranud sellele tähelepanu. Tean et korraks läks õrnalt ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Kirjeldus vastab liigeskapsli songale ehk karpaalganglionile, rahvakeeles kooljaluule. Kui häda ei tee, las olla. See võib ka ise naha all katki minna nt löögist ja nii paraneda.
Head ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: