veresoonte lõhkemine 03.10.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 29 a naine 170 cm pikk ja 65kg sünnitanud 2last. Jalgadel esineb üksikuid veenilaiendeid, kuid probleemiks on veresoonte lõhkemine jalgades. Enne lõhkemist tunnen tugevat survetunnet ja valu 12h möödudes on alles vaid suur verevalum sinika näol. Selliseid lõhkemisi juhtub nädalas 1-2korda eelmine sinikas ei jõua kadudagi, kui juba uus platsis. Võtan ka venuruton tablette apteekri soovitusel, kuid paraku abi pole olnud. Teinekord olen märganud ka silmas ja kätel samuti pisikesi verevalumeid põhjus sama. Kas on põhjust muretsemiseks, sest ausalt juba tekib väike hirm endal, kuna need liigagi sagedased minu arvates.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Kergesti tekkivate verevalumite puhul oleks mõistlik teha ära esmased hüübimissüsteemi uuringud. Selleks peaksite pöörduma oma perearstile. Veenilaiendite puhul on abiks kompressioonsukkade kandmine.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst