Mononukleoos 19.03.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Mu probleem algas umbes pool aastat tagasi, kui lümfisõlmed suurenesid. Novemrbis tegin vereproovi ja sain teada, et mononukleoos. Nüüd aga märtsis tegin uuesti vereproovi ja mul on siiani mononukleoos, mis ei ole ära läinud. Sümptomeid on palju ja need on kurvanad: 37 palavik, suured lûmfisõlmed ja paks kael, väsimus, uimasus, pea käib ringi, keha on kuum. Mida teha? Teine oluline küsimus on ka see, et mul oleks vaja rahustuseks ja kinnituseks teie arvamust. Olen käinud 3 korda selle aja jooksul ultrahelis, sest mul on TOHUTULT SUUR hirm vähi vastu. Esimesel korral käisin siis oli suurus 0,4 ja nüüd kui uuesti käisin siis oli kuni 0,8. Kõikidel kolmel korral on mulle öeldud, et midagi ei olnud, kas see tähendab, et ma ei pea muretsema, kui ultrahelil midagi näha ei olnud? Kardan, sest lümfoomil ja mononukleoosil väga sarnased sümptomid. Kui mul oleks seal midagi valesti, siis ju midagigi näitaks ultrahelis, eks? Vajan kinnitust lihtsalt, et mõtlen ûle:(

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõistan muret. Mononukleoos võib kulgeda erinevalt, ebamäärased jääknähud, väsimus ja nõrkustunne võivad kiusata mitmeid kuid.
Saan soovitada ikka usaldust ja koostööd oma arstidega.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi