Refluks ja põletustunne, tabletid ei aita 15.03.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Mida teha, kui kurgus ja söögitorus justkui põletab kogu aeg. vahel (nii paar korda nädalas) viskab toitu tagasi suhu ka. Mitte siis toitu, vaid pigem sellist oksetaolist hapukat-põletavat.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalik, et tegemist on sapirefluksiga. Kui maohapet vähendavad ravimid, nexium jt ei toimi, siis võiks ära teha gastroskoopia ja Helicobacter pylori proovi. Edasine juba vastavalt uuringutele.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi