Keelel põletustunne 22.08.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Mitu nädalat olnud keelel nagu põletustunne. Arvasin, et olen keele ära põletanud, nii pikalt see ei kestaks. Kuna on ka refluks diagnoositud, siis perearst arvas, et ehk ägenenud. Kuna ka kurgus sellist kipitavat ja põletavat tunnet. Vereproovist aga selgus, et rauavaegusaneemia, hgb 111 ja ferritiin 5. Perearst ütles, et paljudel aneemikutel ka sellised keelega seotud sümptomid. Kas oskate ka kommenteerida, võib see olla seotud või oleks vajalik KNK konsultatsioon. Keelel mingeid muutusi arst ei näinud. Ja kuidas leevendada? Et kui ravi nüüd 4 kuud rauatablette, siis mingi hetk lihtsalt peaks ära kaduma? Ette tänades!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Keelel ei ole nähtavas osas veenvaid haiguslikke muutuseid. Jah, vereprobleemid võivad põhjustada keelevaevusi. Algne põhjus tuleb välja selgitada ja ravida. Hea koostöö oma perearstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi