Pulsi kõikumine ja rütmihäired 01.10.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on pidevalt halb enesetunne, kõik kohad valutavad üle keha, pulss kõigub iga väiksemagi emotsionaalse olukorra või füüsilise tegevuse korral. Hea näide on hästi rahulikus tempos tennis ja pulss 174 või käisine sõoradega karti sõitmas, adrenaliin sees ja pulss 171. Samuti kui on emotsionaalne hetk, siis pulss läheb 160 kanti. Üldiselt mul pulss rahulikult olles 80 ja vererõhk 130/80-135/85. Südamele on tehtud kõik uuringud (koormustest, ultraheli, kompuuter, kõik vere analüüsid, 24h EKG). Ainus mis välja tuli, et Kolesterool 5.1 ja LDL oli üle lubatud määra 0.3 + rütmihäired, aga neid oli alla 200 24h jooksul (kahjuks oli neid ohtlie VES rohkem, kui SVES). Ma ei oska enam midagi mõelda, miks mul on 24/7 halb olla, juba hommikul ärgates tunnen ennast kui 70-80 aastane. Olen elu aeg trenni teinud ja olnud väga aktiivne. Nüüd on koormustaluvus alla igasugust arvestust. Lihtsad tegevused lükkavad pulsi lakke ja hakkab halb. Kas asi või olla vaimses tervises või närvides?
Ei oska enam midagi arvata või kuskile pöörduda!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui südameuuringud on kõik korras, ei ole leitud nt südamelihse põletikku, long-covidit, kilpnäärmeprobleeme, testosterooni taseme langust jne jne siis on see Teie vegetatiivse närvisüsteemi omapära. Võimalik, et ka ärevushäire, ehk "närvid". Saan soovitada koostööd oma arstidega ja kestvat aeroobset treeningut, nt 45 min järjest 4-5 x nädalas.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi