Hemorroidide ligeerimine 30.08.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul tekkis aasta tagasi vetsus kakal käies valu ja veritsus. Perearst suunas kirurgile. Sain retseptiga Doloproct küünlaid, mis toimisid hästi. Kadus valu ja veritsus. Valu tuli aga kuu aja pärast tagasi-kasutasin apteegis käsimüügis saadavaid küünlaid ja kreeme, samuti astelpajuõli. ega valust põhimõtteliselt lahti ei saanudki. Nüüd juulis tekkis jälle ka veritsus vetsus käies. Veritsuse tekkides kasutasin jälle Doloproct küünlaid 7 päeva. Veritsus jäi järgi aga valu mitte. Kolm päeva peale küünalde lõppu tekkis jälle veri. Käisin uuesti kirurgil. Ta vaatas ja ütles et on 2/3 astme hemorroid ja kuna ravile ei allu, siis pani aja ligeerimisele. Ütles, et mingit ravi praegu ei tee ja las see veri olla. Astelpajuõli siiski ütles, et võib kasutada. Meil on kodus aga alles veel 5 Doloproct küünalt-kas neid ei või siis tõesti veel kord kasutada?
Ei osanud kohe ligeerimise kohta esitada küsimusi.
Kui ja kas sellel esineb tüsistusi? Kui valus on olla peale protseduuri? Kas võib tekkida verejooks? Ka pidi olema oht, et see kumm mis pannakse hemorroidile võib liiga vara ära tulla, kui vetsus punnitada. Mis siis saab, kui kumm tuleb varem ära? Siis on hemorroid veel rohkem ägenenud ja olemine palju hullem? Kas ligeerimisega saab kindlalt probleemist vabaks ja see ei tekita mingeid teisi sellest protseduurist tulenevaid probleeme?
Ah jaa, lisan ka veel, et mul on sidekoenõrkus-avaldub venitusarmides, liigestes

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Hemorroidiga on nii, et seda proovitakse ravida 2-3 kuud ravimitega. Kui efekt puudub, siis on tyavapärane kirurgiline ravi. Mis ja kuidas, see sõltub täpsest seisundist.
Usun, et Teie perearst hoiab kenasti silma peal, kui peab õigeks, suunab Teid proktoloogi konsultatsioonile.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi