Peitveri ja kõrgenenud kalprokteniin väljaheites 15.03.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Pöördusin arsti poole , sest paremal pool kõhukoopas on 2-3 nädalat ebamugavustunne ja vahel valulikus. Rooja analüüs näitas peitverd 26 ja kalprokteniin 250 . Arst arvas , et kõrgenenud näidud võivad olla seotud ka 3 nädalat tagasi tehtud hemorroidide eemaldamisega. Vereproovides on kõik korras , gastroskoopia ja ultraheli samuti. Olen aastakese maadelnud seedeprobleemide ja refluksiga ning söönud 40mg nexiumi.
Kas probleem võiks olla hemorroidide eemaldus ega seotud või peaks peitvere ja kalprokteniini korral kahtlustama miskit halba? Aitäh.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui peamised uuringud on korras, siis ei muretseks. Analüüse tuleks korrata 1-2 kuu möödudes ja siis arst mõtleb, mida teha.

PS ! Vabandan hilisema vastamise eest. Mingil põhjusel ei tulnud mulle teadet Teie küsimusest.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi