Kurk valus 05.08.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Laupäeval 30.07.22 sai käia kontserdil. Esmaspäeval oli tunda kerget väsimust, aga väga ei pööranud sellele tähelepanu. Teisipäeva hommikul ärgates oli kurk valus. Õhtuks tuli palavik 38,3°C ja kurk oli tunduvalt valusam kui tavaliselt külmetushaiguste puhul ja neelates õige vähe oli tunda nagu kiirgaks valu kõrvadesse. Kolmapäev ja neljapäev möödusid samuti tugeva kurguvaluga, kuid nohu ja köha pole õhtu poole palavik. Neljapäeval avastasin, et mandlite peal valged tükikesed. Ise kahtustan angiini, aga neljapäeval ja reedel kõht kergelt lahti, kas see võib olla seotud kuidagi? Tegin iga päev igaks juhuks covid kiirteste, kõik negatiivsed. Hetkel reedel vähemalt kurguvalu on natukene tagasi tõmbunud, saab vähemalt neelata paremini võrreldes teiste päevadega.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Usun, et tõbi on nüüd möödunud. Võimalik, et angiin, võimalik, et hingamisteede viirusinfektsioon.

Angiin vajaks antibiootikumravi, selle otsustab haiget vahetult uuriv arst.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi