Kurk neelatea valulik 24.05.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Mure järgmine. Ninelt kurk on juba mitmeis päevi valus. Kurgust tuleb mingit verist/pruuni rõga. Ja kurgu mandlite taga on valge ollus.
Kas oskate õelda mis see võib olla? Ja kuidas seda leevendada?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Seda nimetatakse kurgu mädatriipuks, postnasal trip ingl k. Bakteriaalne põletik ninaneelus, võimalik, et ka põskkoobastes. Võib vajada antibiootikumravi, selle määrab perearst, kes saab Teid vahetult uurida.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi