sisekõrv ja hapnikuvaegus 19.06.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Kui suur probleem on vere hapnikuvaegus kui see kõigub 91, 93, siis 96% jne. Suhteliselt tihti sattub mõõtmistulemus alla 95%. Seda on saanud kellaga mõõta ning kell teeb seda ka automaatselt ja enamasti päevasel ajal kuna öösel kell laadijas. Põdesin 2x covidit ning mingil hetkel tekkis mõlemi sisekõrvaga probleem. Juhuslikult sinna perioodi jäävat kella mõõtmistulemuste ajalugu sirvides avastasin et hapniku sisaldus veres on olnud poole aasta jooksul 28 päeval mingil kellaajal alla 95% ning 8 päeval 81-84%. Öiste kohta ei oska arvata kuid ilmselt võis olla see veel vähem, seetõttu seostan kuulmislangust hapnikuvaegusega. Päeva jooksul on kuulmine olnud enam vähem stabiilne kuid hommikuti ebameeldiv uuendus kuulmislanguse näol. Kas sellisel juhul võib seostada hapnikuvaegust nimetatud kuulmislangusega.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Covid 19 põdemisega on võimalik osa sümptome selgitada. Kuid midagi täpsemalt ei saa ma oletada. Selleks on vaja pöördumine Teid reaalselt nägeva ja uuriva arsti vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi